Jaunais sadzīves tehnikas energomarķējums

Jaunais sadzīves tehnikas energoefektivitātes marķējums

Tehnoloģiskā attīstība pēdējos gados ir vairojusi tādu produktu daudzumu, kuriem ir etiķetes ar A+ vai augstāku energoefektivitātes pakāpi. Līdz ar to etiķete vairs nepilda savas sākotnējās funkcijas kā palīglīdzeklis pirkšanas lēmumu pieņemšanā, kā tas bija agrāk. Ir mainījušies arī citi pamatnosacījumi, piemēram, lietotāja uzvedība. Tādēļ ir pienācis laiks pielāgot šī brīža energoefektivitātes marķējumu. Pirmās sadzīves tehnikas iekārtas ar jauno marķējumu būs veļas mazgājamās mašīnas, apvienotās veļas mazgājamās mašīnas ar žāvētāju, trauku mazgājamās mašīnas, dzesēšanas iekārtas un vīna dzesēšanas skapji. Sākot ar 2021. gada 1. martu, šīs iekārtas, tās pārdodot veikalos, tiešsaistē un citur, ir jāmarķē ar jauno marķējumu. Tā kā jaunais marķējums šīm iekārtām jāpievieno jau pirms šī datuma, mēs vēlamies jums jau tagad sniegt nelielu informāciju par nākotnes energoefektivitātes marķējumu.

Visnozīmīgākā izmaiņa jaunajā energoefektivitātes marķējumā ir tādas energoefektivitātes plus klases likvidēšana kā A+++. Nākotnē klasifikācija būs no A līdz G. Jaunas metodes tiks izmantotas arī energopatēriņa mērīšanai un energoefektivitātes klases noteikšanai. Turklāt jūs varēsiet iegūt arī sīkāku informāciju par produktu, izmantojot uz energomarķējuma norādīto kvadrātkodu. Kvadrātkods jūs pārsūtīs uz datu bāzi, kuru no 01.03.2021. pārvalda ES. Šeit jūs varat apskatīt un lejupielādēt datu lapas visām iekārtām, kurām nepieciešams jaunais energoefektivitātes marķējums. Datu bāzei var arī piekļūt, izmantojot internetu.

Kā lietot savu produktu

Veļas mazgājamās mašīnas
Jaunais veļas mazgājamo mašīnu energomarķējums

Viena no galvenajām izmaiņām veļas mazgājamo mašīnu energoefektivitātes marķējumā ir izmaiņas testa programmā, uz kuru attiecas visas marķējuma vērtības. Piemēram, energopatēriņa pamatā būs 100 mazgāšanas ciklu. Jaunā programma “Eco 40-60”* ir piemērota vidēji netīru kokvilnas, lina vai jaukto šķiedru audumu tīrīšanai, kuri, pamatojoties uz to kopšanas simbolu, ir mazgājami 40 °C vai 60 °C temperatūrā. Norādītos audumus šajā mazgāšanas ciklā var apvienot. Programma “Eco 40-60” ir visefektīvākā programma kombinācijā “enerģijas un ūdens patēriņš”.

Apzīmējumi:

1 Kvadrātkods
2 Energoefektivitātes klase**
3 Svērtais energopatēriņš** kWh/100 darbības ciklos (programmā Eco 40-60)
4 Maksimālā ietilpība
5 “Eco 40-60” programmas ilgums
6 Svērtais ūdens patēriņš** litros/darbības ciklā (programmā Eco 40-60)
7 Centrifūgas efektivitātes klase**
8 Trokšņa emisijas centrifūgas cikla laikā, kas izteiktas kā dB(A) re 1 PW un trokšņa emisiju klase**

*Eco 40-60 Lai sasniegtu optimālu energoefektivitāti, šai programmai ir noteikta optimāla mazgāšanas temperatūra. Klients šo temperatūru mainīt nevar. Faktiskā mazgāšanas temperatūra ir norādīta lietotāja rokasgrāmatā, un energotaupības nolūkos atkarībā no mazgājamās veļas daudzuma tā var atšķirties no izvēlētās mazgāšanas temperatūras. Mazgāšanas veiktspēja atbilst likumdošanas prasībām.
** Vērtības attiecas uz veļas mašīnu, kas aizpildīta par ceturtdaļu, uz pusi un pilnībā.

Apvienotās veļas mazgājamās mašīnas ar žāvētāju
Jaunais apvienoto veļas mazgājamo mašīnu ar žāvētāju energomarķējums

Pašreizējais apvienoto veļas mazgājamo mašīnu ar žāvētāju energoefektivitātes marķējums nav ticis pārskatīts kopš tā ieviešanas 1996. gadā, tāpēc uz tā joprojām ir attēlota sākotnējā skala no A līdz G. Tā kā apvienotās veļas mazgājamās mašīnas ar žāvētāju biežāk izmanto tikai mazgāšanai, marķējums tiek sadalīts divās daļās. Marķējuma kreisajā pusē ir norādītas vērtības pilnam mazgāšanas un žāvēšanas ciklam. Marķējuma labajā pusē ir parādītas tikai mazgāšanas cikla vērtības. Vērtības, kas šajā marķējumā jānorāda tikai mazgāšanas ciklam, atspoguļo izmaiņas obligātajā informācijā par jauno veļas mazgājamās mašīnas marķējumu.

Apzīmējumi:

1 Kvadrātkods
2 Energoefektivitātes klase* (pilns darbības cikls)
3 Energoefektivitātes klase* (mazgāšanas cikls)
4 Svērtais energopatēriņš* kWh/100 darbības ciklos (pilns darbības cikls**)
5 Svērtais energopatēriņš* kWh/100 darbības ciklos (mazgāšanas cikls)
6 Maksimālā ietilpība (pilns darbības cikls**)
7 Maksimālā ietilpība (mazgāšanas cikls)
8 Svērtais ūdens patēriņš* litros/darbības ciklā (pilns darbības cikls**)
9 Svērtais ūdens patēriņš* litros/darbības ciklā (mazgāšanas cikls)
10 Programmas ilgums (pilns darbības cikls)
11 “Eco 40-60” programmas ilgums
12 Centrifūgas efektivitātes klase*
13 Trokšņa emisijas centrifūgas cikla laikā, kas izteiktas kā dB(A) re 1 PW un trokšņa emisiju klase

* Vērtības attiecas uz veļas mašīnu, kas aizpildīta par ceturtdaļu, uz pusi un pilnībā aizpildītu. Mazgājot un žāvējot uz pusi aizpildītu vai pilnībā aizpildītu veļas mazgājamo mašīnu.
** Mazgāšana un žāvēšana

Trauku mazgājamās mašīnas
Jaunais trauku mazgājamo mašīnu energomarķējums

Trauku mazgāšanas mašīnu energoefektivitātes klases pamatā joprojām ir “Eco” programma. Tomēr testa standartā ir veiktas izmaiņas. Piemēram, lai labāk atspoguļotu reālo lietošanas paradumu, mazgāšanas un žāvēšanas rezultātu noteikšanai tiks izmantotas krūzes, katli un plastmasas piederumi. Jaunums ir Eco programmas ilguma specifikācija. Šī programma ir īpaši draudzīga videi, tā ir ideāli piemērota vidēji netīriem traukiem un ir visefektīvākā programma kombinācijā “enerģijas un ūdens patēriņš”. Tāpat kā veļas mazgājamās mašīnās un apvienotajās veļas mazgājamās mašīnās ar žāvētāju, energopatēriņa pamatā būs 100 tīrīšanas ciklu.

Apzīmējumi:

1 Kvadrātkods
2 Energoefektivitātes klase
3 Energopatēriņš kWh/100 darbības ciklos (programmā Eco)
4 Standarta iestatījumu skaits programmai Eco
5 Ūdens patēriņš litros/darbības ciklā (programmā Eco)
6 Eco programmas ilgums
7 Trokšņa emisijas, kas izteiktas kā dB(A) re 1 PW un trokšņa emisiju klase

Ledusskapji un saldēšanas iekārtas
Jaunais ledusskapju un saldētavu energomarķējums

Enerģijas klases noteikšanas procedūra tagad ir vispusīgāka. Tajā tiek ņemts vērā iekārtas veids, tās darbības princips, istabas temperatūra, kā arī uzglabāšanas nodalījumu skaits un lielums. Pārējie jaunā energoefektivitātes marķējuma elementi principā paliek nemainīgi. Enerģijas patēriņš arī turpmāk tiks norādīts kā kWh patēriņš gadā (“gads”). Marķējumā ir arī informācija par visu ledusskapju nodalījumu un visu saldētavas nodalījumu kopējo tilpumu, kā arī par trokšņa emisiju un trokšņa emisijas klasi, ja tādi ir.

Apzīmējumi:

1 Kvadrātkods
2 Energoefektivitātes klase
3 Enerģijas patēriņš kWh/gadā (mērīts jaunā standarta apstākļos)
4 Kopējā visu saldētavas nodalījumu ietilpība
5 Kopējā visu ledusskapja nodalījumu ietilpība
6 Trokšņa emisijas, kas izteiktas kā dB(A) re 1 PW un trokšņa emisiju klase

Vīna dzesēšanas skapji
Jaunais vīna dzesēšanas skapju energomarķējums

Tāpat kā citiem marķējumiem, mainās arī vīna dzesēšanas skapju marķējumu energoefektivitātes klašu skala. Šeit ir norādīts arī kvadrātkods un trokšņa emisijas klases. Tāpat kā iepriekš, joprojām tiek uzrādīts gada energopatēriņš un uzglabājamo standarta vīna pudeļu skaits.

Apzīmējumi:

1 Kvadrātkods
2 Energoefektivitātes klase
3 Enerģijas patēriņš kWh/gadā (mērīts jaunā standarta apstākļos)
4 Standarta vīna pudeļu skaits, ko iespējams uzglabāt
5 Trokšņa emisijas, kas izteiktas kā dB(A) re 1 PW un trokšņa emisiju klase

Mūsu serviss

Ja Jums ir kādi jautājumi par mūsu produktiem, lūdzu rakstiet vai zvaniet mums:

61301613

careline-LV@bshg.com

Izbaudiet Bosch pieredzi

Atklājiet kvalitāti, pilnību un uzticamību.

Atrast pārdevēju

Atrodiet sev tuvākos pārdevējus un servisa veikalus!